250. Yıl İTÜ Şöleni


“İTÜ 250. Yıl Şenlikleri”

 

senlik-tw 

22-26 Mayıs tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Yerleşkesi; ses getiren konser, turnuva, söyleşi ve sahne gösterileriyle İTÜ 250. Yıl Şenlikleri’ne ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin mühendislik eğitimi veren en köklü kurumu olan İstanbul Teknik Üniversitesi, kuruluşunun 250. yıldönümü kapsamında gerçekleştirdiği anma ve kutlama etkinliklerini, görkemli bir şenlik ile taçlandırdı. 22-26 Mayıs 2024 tarihleri arasında; kültürel faaliyetlerin, spor yarışmalarının ve kulüp etkinliklerinin yer aldığı zengin bir içeriğe sahip olan “İTÜ 250. Yıl Şenlikleri”, katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak konserlere ev sahipliği yaptı.

MFÖ, Cem Adrian, Ceza ve İTÜ 250 Yıl Korosu konserleri

Hafızalarda iz bırakan Yeşilçam filmlerine ait kültleşmiş film müziklerinin Prof. Hatice Doğan Sevinç şefliğinde İTÜ 250. Yıl Türk Müziği Korosu tarafından icra edileceği “Yeşilçam Şarkıları” konseri 22 Mayıs’ta İTÜ’lülere nostaljik duygular yaşatırken; 23 Mayıs tarihinde Türk pop ve rock müziğine damga vurmuş olan efsanevi müzik grubu MFÖ; 24 Mayıs’ta “Derinlerde” ve “Kül” şarkılarının tanınmış sesi Cem Adrian müzikseverlerle buluşacak. 25 Mayıs tarihinde ise Türk rap müziğinin ünlü ismi Ceza, İTÜ Stadyumu’nda hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Geleneksel İTÜ Günü’nde mezunlar yine bir arada

26 Mayıs 2024 günü, Geleneksel İTÜ Günü dolayısıyla İTÜ Ayazağa Yerleşkesi, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, mezuniyette 60, 50 ve 40. yıllarını geride bırakan İstanbul Teknik Üniversitesi mezunları bir araya geldi ve hasret giderdiler.

Turnuvalar, yarışmalar ve daha fazlası…

Şenlik kapsamında birçok sportif faaliyet İTÜ’lüleri karşıladı… Ayazağa Yerleşkemiz 22-25 Mayıs 2024 tarihlerinde Voleybol Kulübü tarafından düzenlenen Plaj Voleybolu Turnuvası’na, Basketbol Kulübü tarafından düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuvası’na, Tenis Kulübü tarafından düzenlenen Tenis Turnuvası’na ve Masa Tenisi Kulübü bünyesinde gerçekleştirilen Masa Tenisi Turnuvası’na ev sahipliği yaptı.

Nefes kesen turnuva mücadelelerine Su Topu Kulübü ve Sualtı Hokey Takımı tarafından yüzme havuzunda düzenlenen gösteri maçları ve Sualtı Topluluğu bünyesinde yapılan dalış etkinliği eşlik etti. Ayrıca, Genç Ofis’te E-Spor Kulübü’nün düzenlediği Bilgisayar Oyunu Turnuvaları’nın yanı sıra Satranç Kulübü tarafından gerçekleştirilen Satranç Turnuvası da katılımcılara heyecanlı anlar yaşattı.

Fitness Kulübü, Deadlift ve Crossfist yarışmalarında; Yoga Kulübü ise yoga etkinliğinde İTÜ’lülerle buluştu. Orienteering Kulübü ve Okçuluk Kulübü de, MED Çim’de düzenledikleri yarışlarla sporseverleri bir araya getirdi.

Söyleşiler ve sahne gösterileri

Zengin içeriğiyle dikkat çeken şenliklerde turnuva ve konserlerin yanı sıra söyleşiler ve tiyatro gösterileri de yer aldı. Alanında deneyimli iş insanlarının tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı kariyer söyleşilerinin yanı sıra; TİMİS Oyuncuları Kulübü tarafından “Ayışığında Şamata” (23 Mayıs 2024) ve “Gizli Oturum” (24 Mayıs 2024) oyunları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde sahnelendi. 24 Mayıs 2024’te ise komedyen Yusuf Öztürk canlı stand-up performansıyla katılımcılara eğlenceli bir akşam yaşattı.